Przejdź do treści
szare ściany w kuchni z betonem

Projekty aranżacji z szarymi ścianami w kuchni

Szarość w ostatnich latach, a właściwie różne jej odcienie, zyskały sobie dużą przychylność wśród projektantów wnętrz. Szare sypialnie, salony, łazienki czy kuchnie dziś właściwie są czymś powszechnym. Nie ma się zresztą co dziwić, gdyż kolor ten jest niezwykle elegancki i kojący, daje się także łatwo połączyć z innymi barwami. Dziś postaramy się podpowiedzieć, jak urządzić kuchnię w szarościach, a także, jakie dodatki do niej wybrać, by finalny efekt był olśniewający.

Znajdź odpowiedni odcień

Cała zabawa z aranżacją pomieszczenia w szarościach polega na tym, aby znaleźć jej właściwy odcień. Mamy do wyboru całą paletę nasycenia od „brudnej bieli” aż po kolor grafitowy. Każdy z nich może nadać się do aranżacji wnętrza, jeśli tylko odpowiednio dopasujemy ton do wielkości pomieszczenia i planowanego wyposażenia wnętrza. Kiedy większość elementów aranżacji będzie jasna lub biała (np. gdy chcemy mieć szare ściany w kuchni z białymi meblami) warto zdecydować się na ciemniejszy jej wariant na ścianie. W odwrotnej sytuacji dobrze wyglądać będzie odcień zbliżony do bieli. Jeśli stawiamy na minimalistyczną i prostą aranżację, możemy oczywiście dobrać taki kolor ściany, który będzie tylko nieznacznie różnił się od naszego wyposażenia. Możliwości jest tu naprawdę wiele, a większość z nich będzie prezentować się okazale.

beton na ścianie nowoczesnej kuchni

Szarość na ścianie sprawdzi się nawet w małej kuchni

Zobacz podobne:

szare ściany w kuchni z betonem

Możemy zdecydować się na rozmaite odcienie szarości w kuchni. Każdy odcień sprawdzi się doskonale

Matowe szare ściany w kuchni

Ciekawym rozwiązaniem na ścianę do szarej kuchni może być połączenie ciemniejszej popieli z białymi lub czarnymi dodatkami. Matowy, wyrazisty kolor sprawdzi się w kuchni otwartej, ale także w małym pomieszczeniu, któremu nada wrażenia głębi. Warto jednak odpowiednio doświetlić niewielką kuchnię w szarej kolorystyce, by aranżacja nie była zbyt przytłaczająca. Na tle tak pomalowanych ścian możemy z powodzeniem ustawiać białe meble, które będą w ten sposób odpowiednio wyeksponowane. Jest to dobre rozwiązanie także wtedy, gdy chcemy zabezpieczyć ścianę wokół kuchenki – białe płytki ceramiczne na tle takiej ściany będą wyglądać niezwykle estetycznie. Zamiast białych dodatków do szarej kuchni możemy zdecydować się na czarne. Stylowe lampy, czarny kamienny blat – achromatyczne odcienie dobrze będą się ze sobą komponować w każdej sytuacji.

szara ściana i białe ceramiczne płytki w kuchni

Białe heksagonalne płytki będą doskonałą ozdobą szarej ściany kuchennej

jednolita szara ściana w otwartej kuchni

Na tle jednolitej matowej ściany doskonale prezentować się będą wszelkie dodatki

Zobacz także
5 pomysłów na zachwycającą podłogę w kuchni

Zamiast jednolitego koloru – szary beton

Kiedy chcemy, by nasza kuchnia prezentowała się bardzo nowocześnie, zdecydujmy się na zastąpienie koloru ścian polerowanym betonem architektonicznym. To niezwykle modne rozwiązanie sprawi, że wnętrze już na pierwszy rzut oka będzie wyglądać luksusowo. Jest to dobry pomysł, kiedy chcemy zaaranżować kuchnię skandynawską lub industrialną. Beton dobrze będzie komponował się z innymi naturalnymi surowcami – na podłogę mogą trafić więc płytki z kamienia albo panele podłogowe. Nie będzie też problemu z doborem odpowiedniego kuchennego blatu – sprawdzi się i kamienny, i drewniany – oczywiście w dobrze dobranym wariancie kolorystycznym. Stylowe będzie również połączenie jednolitego szarego koloru ścian z betonem na podłodze w kuchni.

nowoczesna otwarta kuchnia w salonie z betonem

Beton architektoniczny nada każdemu wnętrzu nowoczesności

szary aneks kuchenny

Beton architektoniczny sprawdzi się zwłaszcza w otwartej kuchni w salonie

Jakie dodatki do szarej kuchni?

Oprócz wspomnianych, bezpiecznych rozwiązań, w postaci czarnych lub białych dodatków, w szarej kuchni sprawdzą się również żywe kolory. Jasne odcienie szarości będą wyglądać równie dobrze z jaskrawymi kolorami, stanowiąc – podobnie jak biel – najlepsze tło. Jeśli chcemy ustawić w kuchni jasne meble lub z kolorowymi frontami, niezależnie od tego, czy będą one w jaskrawych czy pastelowych barwach, możemy ze spokojem postawić na szarą kolorystykę ścian. Takie połączenie sprawi, że wnętrze będzie prezentować się nowocześnie, ale też bardzo świeżo, co z pewnością jest poszukiwanym rezultatem wystroju do każdej kuchni. Szare ściany w kuchni z drewnianymi meblami również zagwarantują naszej aranżacji niepowtarzalny wygląd.

kolorowe meble w szarej kuchni

jasne szare ściany w tradycyjnej kuchni

Na tle szarej ściany możemy zdecydować się na rozmaite dodatki w najróżniejszych wariantach kolorystycznych

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

szara podłoga i szary blat w kuchni
Inspirujące aranżacje kuchni z szarą podłogą
Przeczytaj
jasne szare meble z kamieniem
4 pomysły na kolory ścian w kuchni do jasnych mebli
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się