Przejdź do treści
pokoj dla nastolatka inspirowany filmem

Stylowe aranżacje młodzieżowego pokoju dla chłopaka

Aranżowanie pokoju dziecięcego musi uwzględniać wiek i płeć dziecka. Niezwykle trudne może być urządzenie pokoju młodzieżowego dla chłopaka. Nastolatek zwykle dąży już do samodzielności, więc jego upodobania mogą nie pokrywać się z naszymi wyobrażeniami o wystroju takiego pomieszczenia. Przedstawiamy przykładowe aranżacje chłopięcych pokojów młodzieżowych.

Jasny i elegancki

Aranżacja pokoju dla nastolatka czasem sprawia jeszcze więcej problemów niż pokój dla dziewczyny. Zwłaszcza jeśli chodzi o kolor ścian. Uniwersalnym rozwiązaniem może okazać się wybór jasnych, neutralnych, ale pogodnych barw. Dzięki temu pomieszczenie stanie się przytulne i widne. Będzie pozytywnie działać na emocje naszego syna. Kolor neutralny ponadto umożliwia łatwy dobór dodatków do pomieszczenia. Możemy zadbać o to, żeby nasza aranżacja rozbudzała zainteresowania dziecka i zachęcała do poznawania świata.

pokoj jasny z niebieska sciana

W jasnym pokoju możemy zaakcentować jedną ze ścian pastelowym kolorem

Zobacz podobne:

Wykończony w drewnie

Jeśli zastanawiamy się, jak urządzić pokój młodzieżowy dla chłopca, możemy postawić na wybór wykończenia w drewnie. Uzyskamy dzięki temu bardzo przytulną i ciepłą aranżację, a przy tym dostatecznie elegancką, by chłopak nie czuł, że wystrój wnętrza jest zbyt infantylny, co może spotkać się z protestami. Drewniane panele z łatwością połączymy z neutralnymi kolorami. Jako dodatki możemy wybrać np. dywan lub podwieszany fotel. W młodzieżowym pokoju chłopięcym ciemne drewno może również doskonale uzupełnić projekt.

jasny pokoj dzieciecy na poddaszu

Drewno sprawi, że aranżacja pokoju młodzieżowego będzie zarówno przytulna i elegancka

Zobacz także
Jak urządzić pokój dla dwóch dziewczynek?

Inspiracje, inspiracje

Jeśli urządzamy młodzieżowy pokój dla chłopaka, dobrym wyjściem jest zainspirowanie się czymś, co nasz syn lubi robić w wolnym czasie, co lubi oglądać, bądź sportem, który uprawia. Dzięki temu na pewno trafimy w gust chłopaka i będziemy wiedzieć, co w pokoju powinno się znaleźć. Przykładowo możemy w pokoju młodego piłkarza przykleić tapetę, która imituje murawę boiska, bądź też taką, która nawiązuje do scenerii ulubionego filmu chłopca. Ważne, by nie kierować się tu stereotypami, ale naprawdę znać zainteresowania syna.

pokoj dzieciecy pilka nozna

Możemy urządzić pokój inspirowany ulubionym sportem chłopca

pokoj dla nastolatka inspirowany filmem

Pokój młodzieżowy może nawiązywać też do ulubionego filmu lub bohatera chłopaka

Nowoczesny pokój młodzieżowy dla chłopaka

W dzisiejszych czasach, i nie ma co się oszukiwać, miejscem, przy którym młodzież spędza najwięcej czasu, jest biurko. Warto więc zadbać przede wszystkim o wyposażenie pokoju w wygodny fotel i nowoczesny blat pod komputer. W takim otoczeniu nastolatek na pewno będzie czuł się bardzo dobrze. Pokój nowoczesny dla młodzieży może również preferować bardziej intensywne kolory na ścianach. Jeśli nie chcemy, aby w pokoju syna było zbyt ciemno, wybierzmy jedną ścianę, którą zaakcentujemy w naszej aranżacji jaskrawym odcieniem.

nowoczesny mlodziezowy pokoj

W nowoczesnym pokoju możemy postawić na własną inwencję syna. Najważniejszym miejscem w pomieszczeniu powinno być jednak biurko

biurko w pokoju nastolatka

Jeśli nie chcemy, by w pokoju nastolatka było zbyt ciemno, wybierzmy mocniejszy kolor dla jednej ściany lub kilku miejsc w pokoju

Pokój młodzieżowy dla chłopca w stylu industrialnym

Jeśli nasz syn jest dynamiczny i ma ciekawe zainteresowania sportowe, ciekawym rozwiązaniem może być aranżacja pokoju młodzieżowego dla chłopaka w stylu industrialnym. Charakter takiego pomieszczenia jest bardzo nowoczesny, nieco survivalowy, i na pewno spodoba się nastolatkowi z mocnym charakterem. Aranżacja taka chętnie wykorzysta cegłę na ścianie. Aby uczynić pomieszczenie bardziej przytulnym, ale utrzymanym w stylistyce, zdecydujmy się na drewnianą podłogę. Elementem dekoracyjnym w pokojach chłopięcych, młodzieżowych mogą być stylowe lampy czy nowoczesne grafiki.

pokoj dla chlopaka styl industrialny

Dobrym rozwiązaniem dla pokoju chłopaka może być wykorzystanie ściany z cegły

pokoj dzieciecy w stylu industrialnym

Elementem dekoracji aranżacji w stylu industrialnym mogą być stylowe lampy

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

pokoj nastolatki z wydzielona strefa spania
Aranżacje pokoju młodzieżowego dla dziewczyny
Przeczytaj
rozowy pokoj dla malucha z hamakiem
Jak urządzić pokój dla dziewczynki?
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się