Przejdź do treści
sypialnia na poddaszu z dużym oknem

Zachwycające nowoczesne sypialnie na poddaszu

Jeśli w naszym domu lub mieszkaniu dysponujemy poddaszem, powinniśmy pomyśleć na urządzeniu sypialni właśnie w tym miejscu. Dlaczego? Nieregularność pomieszczenia będzie niezwykle ciekawym sposobem na urozmaicenie aranżacji wnętrza, a poza tym duże okna dachowe zapewnią dostateczną ilość naturalnego światła, które nada wystrojowi przytulnego charakteru. Jak urządzić nowoczesną sypialnię na poddaszu? Wybraliśmy kilka inspirujących projektów, które pomogą odpowiedzieć na to pytanie.

Sypialnie na poddaszu – nowoczesne i z klasą

Nowoczesne sypialnie na poddaszu charakteryzować będą przede wszystkim wnętrza współczesnych apartamentowców, mieszkań typu loft czy penthouse. Akcent położony na wolną przestrzeń i niesamowite widoki sprawdzi się szczególnie w mieszkaniach położonych na wysokich piętrach, które będą dostarczać mieszkańcom niezwykłych wrażeń, jak choćby panorama miasta nocą. W takich wnętrzach warto postawić przede wszystkim na minimalistyczną aranżację sypialni na poddaszu, która nie będzie odwracać uwagi od tego, co daje samo położenie mieszkania – niepowtarzalnych widoków.

sypialnia na poddaszu z dużym oknem

Duże okno w sypialni na poddaszu może być najważniejszym elementem aranżacji wnętrza

Zobacz podobne:

Duże, nowoczesne sypialnie na poddaszu

Urządzając nowoczesną sypialnię na poddaszu warto wykorzystać charakterystyczne dla tego piętra skosy i wszelkie nieregularności, które urozmaicą nasze wnętrze. Jeśli posiadamy duże pomieszczenie przeznaczone na sypialnię, zachowajmy tę przestronność, którą zapewnią nam przede wszystkim duże okna. Dzięki temu nasze wnętrze zapewni nam odpowiedni komfort. W projekcie warto wykorzystać również ich przesłony – dekoracyjne rolety czy zasłony mogą wnieść do naszego wnętrza niezwykłe walory estetyczne, o które byłoby trudno w pomieszczeniu o regularnym kształcie.

nowoczesna sypialnia na poddaszu z oknami

Okna dostarczą naszej aranżacji niezwykłej przestronności

duża sypialnia na poddaszu

W sypialni ze skosami warto wykorzystać skosy i odpowiednio zaplanować ustawienie mebli z ich uwzględnieniem

Zobacz także
Dekoracja okna w sypialni

Skandynawski klimat

Nowoczesne sypialnie wykorzystują też cechy wielu stylów wnętrzarskich, zwłaszcza tych opartych na naturalnych materiałach wykończeniowych i neutralnej kolorystyce, która wiele czerpie z surowego krajobrazu. Odcienie beżowe, kremowe w połączniu z szarościami i bielą sprawią, że sypialnia będzie niezwykle przytulna, a przy tym zachowa niezwykłą elegancję. W takim wnętrzu doskonale prezentować będą się drewniane meble o prostym designie. Obicie u wezgłowia łóżka w dość ciemnym kolorze, np. brązie, może nadać aranżacji niepowtarzalnego klimatu a także sprawić, że wystrój uzyska swój centralny akcent, który będzie skupiał naszą uwagę na głównym elemencie w pomieszczeniu, czyli na łóżku. W skandynawskiej sypialni warto rozważyć również użycie drewnianych desek lub paneli, a także cegły – jej struktura doskonale urozmaici nowoczesny projekt.

skandynawska sypialnia na poddaszu

Skandynawska sypialnia na poddaszu to przepis na udaną i przytulną aranżację wnętrza

sypialnia na poddaszu z kominkiem

Biała cegła i drewniane meble doskonale sprawdzą się w skandynawskiej sypialni

Sypialnia w kolorach

Nowoczesna sypialnia na poddaszu nie będzie stroić też od użycia ciekawych kolorów, które sprawią, że wnętrze będzie wyglądać niezwykle energetycznie. Trzeba jednak pamiętać o odpowiednim ich połączeniu, by zbyt jaskrawe barwy nie zdominowały całości wystroju. Sprawdzą się tutaj różne odcienie koloru niebieskiego, ciemne odcienie czerwieni lub fioletu albo odcienie butelkowej zieleni. Taki projekt będzie odpowiedni do sypialni na poddaszu, gdyż zwykle zaopatrzona jest ona w duże okna, które zapewnią dostateczną ilość światła w naszym wnętrzu. Warto te kolory połączyć z naturalnymi materiałami wykończeniowymi, które sprawią, że nasza sypialnia będzie bardziej elegancka.

nowoczesna kolorowa sypialnia na poddaszu

Intensywne kolory mogą kapitalnie prezentować się w sypialni na poddaszu

Pomysły na ścianę w sypialni na poddaszu

Kiedy zastanawiamy się, jak urządzić sypialnię na poddaszu – nowoczesną i niepowtarzalną, powinniśmy rozważyć aranżację w oparciu o jedną ze ścian, która odegra główną rolę w naszej aranżacji. Pomalowanie jej na intensywny, ciemny kolor w otoczeniu neutralnych barw będzie doskonałym pomysłem, by nadać wnętrzu niezwykłego charakteru. Jeśli nie posiadamy zbyt dużej przestrzeni, możemy zdecydować się na zastosowanie fototapety i urządzenie wnętrza w podobnej kolorystyce, by zachować spójność wystroju. Efekty mogą być olśniewające.

sypialnia na poddaszu z granatową ścianą

Pomalowanie jednej ze ścian na intensywny kolor zawsze wygląda modnie

nowoczesna sypialnia na poddaszu z fototapetą

Fototapeta może doskonale wyglądać na ścianie ze skosem

Zobacz także:

Komentarze:

Dodaj komentarz…

Szukasz pomysłów?

nowoczesna biała sypialnia z zieloną ścianą
6 ciekawych pomysłów na dekorację ściany w sypialni
Przeczytaj
nowoczesna błękitna sypialnia
Pomysły na aranżację błękitnej sypialni
Przeczytaj
Dołącz do M-mieszkanie

Utwórz konto i zacznij śledzić najnowsze trendy wnętrzarskie, głosuj i komentuj na najlepsze prace oraz więcej.

Zarejestruj się
Masz już konto? Zaloguj się